FRISSÍTÉS

Foci » Ma » Oddsok

OLASZORSZÁG: Serie A

18:00Sassuolo - Napoli -:- [ 4.50 | 4.00 | 1.73 ]
20:45Inter - Atalanta -:- [ 1.62 | 4.00 | 5.50 ]

AFRIKA: Olimpiai Játékok - női - Selejtező

17:00Zambia N - Ghána N -:-
19:00Marokkó N - Tunézia N -:-

ANGLIA: Southern League South Division

20:45AFC Totton - Dorchester -:-

ANGLIA: Isthmian League Premier Division

20:45Kingstonian - Cheshunt -:-

ANGLIA: FA Cup

20:30Chelsea - Leeds -:- [ 1.50 | 4.50 | 6.00 ]
20:45Nottingham - Manchester United -:- [ 3.10 | 3.60 | 2.25 ]
20:45Wolves - Brighton -:- [ 2.50 | 3.60 | 2.63 ]
21:00Liverpool - Southampton -:- [ 1.50 | 4.75 | 5.75 ]

ANGLIA: Professional Development League

15:00Bournemouth U21 - QPR U21 -:-

ARGENTÍNA: Primera Nacional

01:10Atletico Atlanta - Aldosivi 0:2 [ 2.10 | 3.00 | 4.20 ]

ARGENTÍNA: Primera B - Apertura

21:00Laferrere - Liniers -:-

ARGENTÍNA: Torneo Promocional Amateur - Apertura

21:00Estrella de Berisso - Deportivo Camioneros -:-

ARGENTÍNA: Tartalékbajnokság - Első szakasz

23:00Belgrano 2 - Instituto 2 3:0
01:00Boca Juniors 2 - Independiente 2 1:1
21:00Gimnasia LP 2 - Atletico Tucuman 2 -:-
21:00Godoy Cruz 2 - Talleres Cordoba 2 -:-
21:00Huracan 2 - Sarmiento Junin 2 -:-
23:00Racing Club 2 - River Plate 2 -:-

ARUBA: Division di Honor - Osztályozó

01:00Sport Boys - Santa Fe -:-

AUSZTRÁLIA ÉS ÓCEÁNIA: OFC Bajnokok Ligája - Csoportkör - Play Offs

06:00Ifira Black Bird - Classic 1:1

AZERBAJDZSÁN: Premier League

16:00Gabala - Qarabag -:-

AZERBAJDZSÁN: I Liqa

10:00Iravan - Moik Baku -:-
12:00Shamakhi - Zaqatala -:-

ÁZSIA: Olimpiai Játékok - női - Selejtező - Harmadik szakasz

10:10Ausztrália N - Üzbegisztán N -:-
10:34Japán N - Észak-Korea N -:-

BELGIUM: Belga Kupa

20:30Royale Union SG - Club Brugge -:- [ 2.10 | 3.40 | 3.25 ]

BELGIUM: 1st National - női

19:30Genk II N - Leuven II N -:-

BOLÍVIA: Division Profesional - Apertura

01:00Independiente - Nacional Potosi 1:1 [ 2.40 | 3.40 | 2.80 ]

BOSZNIA-HERCEGOVINA: Bosznia- és Hercegovinai Kupa

13:00Jedinstvo Bihac - Zrinjski -:-
13:00ElhalasztvaSiroki Brijeg - Velez Mostar -:-
16:00Posusje - Sloga Doboj -:-
18:30Borac Banja Luka - Sarajevo -:-

BRAZÍLIA: Catarinense

23:00Avai - Barra FC -:-

BRAZÍLIA: Paraense

00:00Remo - Sao Francisco -:-

BRAZÍLIA: Paulista

23:30Portuguesa - Palmeiras -:- [ 8.00 | 3.80 | 1.45 ]

BRAZÍLIA: Paulista A3

19:00EC Sao Bernardo - Sao Caetano -:-
19:00Matonense - Catanduva -:-
19:00Uniao Sao Joao - Votuporanguense -:-
22:00Bragantino II - Rio Preto -:-
23:00Lemense - Itapirense -:-
23:00Sertaozinho - Bandeirante -:-
23:30Gremio Prudente - Uniao Suzano -:-
00:15Marilia - Desportivo -:-

BRAZÍLIA: Paulista A4

19:00Jabaquara - Independente SP -:-
19:00Nacional SP - Taquaritinga -:-
19:00Rio Branco SP - America SP -:-
19:00Vocem - CA Joseense -:-
23:00Sao-Carlense - Barretos EC -:-
23:30Francana - Audax-SP -:-
23:30Uniao Barbarense - Penapolense -:-
00:00XV de Jau - SKA Brasil -:-

BRAZÍLIA: Brazil Kupa

23:15Athletic Club - Volta Redonda 1:0 [ 1.91 | 3.10 | 3.75 ]
00:00Iguatu - Juventude 0:0 [ 4.00 | 3.25 | 1.85 ]
01:30Marcilio Dias - Vasco 1:3 [ 6.00 | 3.80 | 1.50 ]
19:30Olaria - Sao Bernardo -:- [ 6.00 | 4.00 | 1.44 ]
23:15Maringa FC - America MG -:- [ 2.88 | 3.20 | 2.20 ]
23:30Itabuna - Nova Iguacu -:- [ 4.50 | 3.60 | 1.62 ]
23:30Maranhao - Ferroviario -:- [ 2.10 | 3.20 | 3.10 ]
23:30Murici AL - Confianca -:- [ 2.88 | 3.30 | 2.15 ]
23:30Petrolina - Cascavel -:- [ 3.00 | 3.25 | 2.10 ]
00:00ASA - Internacional -:- [ 5.50 | 4.50 | 1.40 ]
00:30Agua Santa - Jacuipense -:- [ 1.62 | 3.50 | 4.75 ]
00:30GAS - Brusque -:- [ 4.50 | 3.75 | 1.62 ]
00:30Portuguesa Santista - SER Caxias -:- [ 3.10 | 3.20 | 2.10 ]
00:30Villa Nova MG - Aparecidense -:- [ 2.40 | 3.20 | 2.60 ]

BRAZÍLIA: Copa Verde

19:30Ceilandia - Real Brasilia -:-
20:00Porto Velho - Anapolis -:-
23:00Real Noroeste - Rio Branco ES -:-
00:00Aguia De Maraba - Rio Branco -:-
00:00Tocantinopolis - Manauara -:-
00:00Uniao Rondonopolis - Costa Rica -:-

BRAZÍLIA: Copa do Nordeste

23:00America-RN - Treze -:-
23:00River-PI - Itabaiana -:-

BRAZÍLIA: Recopa Gaucho

23:30Sao Luiz - Gremio -:-

BULGÁRIA: Bolgár Kupa

13:30Hebar - Pirin Blagojevgrad -:-
16:30CSZKA Szófia - Arda -:-

BURUNDI: Primus League

14:00Telaviv - Olympic S. -:-

CIPRUS: Ciprusi Kupa

18:00Nea Salamis - Paphos -:- [ 3.50 | 3.20 | 2.00 ]
18:00Omonia Nicosia FC - Zakakiou -:- [ 1.22 | 7.00 | 7.50 ]

COSTA RICA: Primera División - Clausura

02:00San Carlos - AD Santos 4:0 [ 1.36 | 4.50 | 6.50 ]
22:00Guanacasteca - Cartagines -:- [ 2.50 | 3.20 | 2.50 ]

CSEHORSZÁG: MOL Cup

17:00Zlin - Liberec -:- [ 2.88 | 3.40 | 2.25 ]
18:00Slavia Praha - Sparta Praha -:- [ 1.95 | 3.30 | 3.50 ]

DÉL-AFRIKA: Premier League

18:30Cape Town City - Supersport -:-
18:30Golden Arrows - Sekhukhune -:-

DÉL-AMERIKA: Copa Libertadores - Selejtező

23:00Palestino (Chi) - Portuguesa (Ven) 2:1 [ 1.40 | 4.50 | 7.00 ]
01:30Bragantino (Bra) - Aguilas (Col) 1:0b.u. [ 1.29 | 5.25 | 9.00 ]
01:30Sporting Cristal (Per) - Always Ready (Bol) 3:1 [ 1.14 | 8.00 | 11.00 ]
23:00Nacional (Uru) - Puerto Cabello (Ven) -:- [ 1.29 | 4.50 | 9.00 ]

É. ÉS K.-AMERIKA: CONCACAF Champions Cup

00:00Orlando City - Cavalry 3:1 [ 1.18 | 6.50 | 11.00 ]
02:15Philadelphia Union - Saprissa 3:3h.u. [ 1.50 | 4.20 | 5.00 ]
04:30Houston Dynamo - St. Louis City 1:0 [ 1.73 | 3.80 | 4.00 ]

É. ÉS K.-AMERIKA: U20-as CONCACAF bajnokság - Selejtező

23:00Brit Virgin-szigetek U20 - Belize U20 4:3
23:00Saint Martin U20 - Aruba U20 0:4
00:00Saint Kitts és Nevis U20 - Kajmán-szigetek U20 3:0
00:00Trinidad és Tobago U20 - Kanada U20 0:3
02:00Curacao U20 - Barbados U20 1:0
02:00Nicaragua U20 - Anguilla U20 5:0
21:00Grenada U20 - Martinique U20 -:-
00:00Jamaika U20 - Bermuda U20 -:-

É. ÉS K.-AMERIKA: Gold Cup - női - Csoportkör

01:00Kolumbia N - Puerto Rico N 2:0
04:15Brazília N - Panama N 5:0
00:00Kanada N - Costa Rica N -:-

EURÓPA: UEFA Ifjúsági Liga - Play Off

14:00Olimpiakosz Pireusz U19 - Lens U19 -:-
14:30AC Milan U19 - Braga U19 -:-
15:00Salzburg U19 - Nantes U19 -:-
16:00Bayern U19 - Feyenoord U19 -:-
18:00Real Madrid U19 - RB Leipzig U19 -:-

EURÓPA: UEFA Nemzetek Ligája - női - A/B Liga - osztályozó

18:30Svédország N - Bosznia-Hercegovina N -:-

EURÓPA: UEFA Nemzetek Ligája - női - A divízió - Play Offs

19:00Spanyolország N - Franciaország N -:-
20:45Hollandia N - Németország N -:-

FRANCIAORSZÁG: Francia Kupa

21:00Rouen - Valenciennes -:- [ 2.60 | 2.75 | 2.88 ]

GIBRALTÁR: Gibraltári Kupa

21:00Europa FC - Glacis United -:-

GÖRÖGORSZÁG: Szuperliga

14:00Aszterasz Tripolisz - Kifisia -:- [ 1.91 | 3.50 | 4.20 ]
14:00Volosz - OFI Kréta -:- [ 2.75 | 3.20 | 2.70 ]
16:00Atromitosz - Lamia -:- [ 2.20 | 3.30 | 3.40 ]
16:00Panetolikosz - Olimpiakosz Pireusz -:- [ 9.00 | 5.75 | 1.33 ]
18:00AEK Athén - Giannina -:- [ 1.14 | 8.00 | 17.00 ]
19:00Panszerraikosz - PAOK -:- [ 12.00 | 5.50 | 1.29 ]
20:00Panathinaikosz - Arisz -:- [ 1.55 | 4.20 | 6.50 ]

GUATEMALA: Liga Nacional - Clausura

22:00Coatepeque - Malacateco -:-
23:00Deportivo Mixco - Guastatoya -:-

HONDURAS: Liga Nacional - Clausura

00:00Genesis - Real Espana -:-

HORVÁTORSZÁG: Horvát Kupa

14:00Rudes - Rijeka -:-
18:00Dinamo Zagreb - Gorica -:-

INDIA: ISL

15:00Mumbai City - Goa -:- [ 1.91 | 3.50 | 3.60 ]

INDIA: I-League

12:00Aizawl - Real Kashmir -:-
14:30Lajong - Rajasthan United -:-

INDIA: Santosh Trophy - Döntő csoport

05:30Assam - Services 0:2
10:00Kerala FC - Arunachal -:-
14:30Meghalaya - Goa FT -:-

INDONÉZIA: Liga 1

44'Persik Kediri - Barito Putera 0:0
13:00PSM Makassar - Persebaya -:-

IRÁN: Pro League

12:00Tractor-Sazi - Esteghlal Khuzestan -:-
12:30Aluminium Arak - Havadar SC -:-
12:30Peykan - Sanat-Naft -:-
12:30Shams Azar Qazvin - Mes Rafsanjan -:-
14:45Zob Ahan - Persepolis -:-

IZLAND: Ligakupa

21:00Akranes - Vikingur Reykjavik -:-

IZRAEL: Állami Kupa

18:30H. Beer Sheva - Ironi Tiberias -:-
19:00Hapoel Umm al-Fahm - Maccabi Haifa -:-
19:30Maccabi Tel Aviv - Maccabi Jaffa -:-

JAMAIKA: Premier League

21:30Harbour View - Treasure Beach -:-

KATAR: 2. osztály

16:00Al Khor - Al Bidda -:-
16:00Al Mesaimeer - Al-Shahaniya -:-
16:00Al Sailiya - Lusail -:-
16:00Al-Waab - Al-Kharitiyath -:-

KOLUMBIA: Primera A - Apertura

02:15Millonarios - Once Caldas 0:2 [ 1.75 | 3.40 | 5.25 ]
21:15Fortaleza - Alianza -:- [ 1.75 | 3.60 | 4.75 ]

KOLUMBIA: Primera B - Apertura

00:10U. Magdalena - Quindio 2:2
00:00Llaneros - Real Cartagena -:-

LENGYELORSZÁG: Ekstraklasa

18:30Stal Mielec - LKS Lodz -:- [ 2.10 | 3.40 | 3.10 ]

LENGYELORSZÁG: 1. osztály

18:00Podbeskidzie - Motor Lublin -:- [ 2.40 | 3.10 | 2.80 ]

LENGYELORSZÁG: 2. osztály

12:00Lech Poznan II - Elblag -:-

LENGYELORSZÁG: Lengyel Kupa

17:30Jagiellonia - Korona Kielce -:-
20:30Wisla Krakow - Widzew Lodz -:-

LÍBIA: Premier League

14:00Al Sadaqa - Al-Suqoor -:-

MAGYARORSZÁG: MOL Magyar Kupa

13:00Mezőörs - Vasas -:-
17:00Kozármisleny - MTK Budapest -:-
17:00VLS Veszprém - Kecskeméti TE -:-
18:00Tiszakécske - Kisvárda -:-
19:00Debreceni VSC - Ferencvárosi TC -:-

MALI: Premiere Division

17:15ElhalasztvaAS Police - USC Kita -:-
17:15ElhalasztvaBakaridjan - Foot Elite -:-
17:15ElhalasztvaDjoliba - Stade Malien -:-
17:15ElhalasztvaUSFAS Bamako - US Bougouni -:-

MEXIKÓ: Liga MX - Clausura

02:00Queretaro - Atl. San Luis 4:1 [ 2.63 | 3.40 | 2.63 ]

MEXIKÓ: Liga de Expansion MX - Clausura

02:05Venados - Atlante 1:0
04:05Leones Negros - Correcaminos 1:1

MEXIKÓ: Liga MX U23 - Clausura

16:00Tigres U23 - Juarez U23 -:-
00:45Tijuana U23 - Monterrey U23 -:-

MONTENEGRÓ: Prva Crnogorska Liga

15:00Jedinstvo - Sutjeska -:-
15:00Mladost DG - Decic -:-
17:30Mornar - Arsenal Tivat -:-
17:30Petrovac - Rudar -:-
18:00Buducnost - Jezero -:-

NÉMETORSZÁG: Regionalliga - észak

18:30Phönix Lübeck - Teutonia Ottensen -:-
19:00ElhalasztvaHamburger SV II - Meppen -:-
19:30Lohne - Jeddeloh -:-

NÉMETORSZÁG: Regionalliga - északkelet

19:00Altglienicke - Babelsberg -:-
19:00Lokomotive Leipzig - Meuselwitz -:-

NÉMETORSZÁG: Oberliga Westfalen

19:30Münster 2 - Siegen -:-

NICARAGUA: Liga Primera - Clausura

22:00Sport Sebaco - Esteli -:-

NIGER: Ligue 1

16:00Nigelec - Jangorzo -:-

NIGÉRIA: NPFL

14:00ElhalasztvaAbia Warriors - Kwara -:-
15:00Katsina Utd - Kano -:-
15:00ElhalasztvaRivers United - Niger -:-
15:00Sunshine Stars - Lobi Stars -:-
16:00Bayelsa United - Doma United -:-
16:00Enugu - Remo Stars -:-
16:00Enyimba - Gombe -:-
16:00Heartland - Plateau -:-
16:00Sporting Lagos - Akwa United -:-

NORVÉGIA: OBOS Supercup

18:00Skeid - Lørenskog -:-
18:30Gjelleråsen - Baerum Sportsklubb -:-

NORVÉGIA: Nasjonal U19 CL

14:00Bodø/Glimt U19 - Stabaek U19 -:-

OLASZORSZÁG: Serie B

20:30Pisa - Modena -:- [ 2.30 | 3.00 | 3.40 ]
20:30Spezia - FeralpiSalo -:- [ 2.00 | 3.30 | 4.00 ]
20:30Venezia - Cittadella -:- [ 1.85 | 3.60 | 4.00 ]

OLASZORSZÁG: Serie D - A csoport

14:30Borgosesia - Alba -:-

OLASZORSZÁG: Serie D - B csoport

14:30Arconatese - Piacenza -:-

OLASZORSZÁG: Serie D - F csoport

14:30Fano - S. N. Notaresco -:-

OLASZORSZÁG: Serie D - G csoport

14:30Anzio Calcio 1924 - Atletico Uri -:-
14:30Boreale - Trastevere Calcio -:-
14:30Cynthialbalonga - Romana -:-

OLASZORSZÁG: Serie D - H csoport

14:30Gravina - Angri -:-
17:00Casarano - Martina Calcio -:-

OLASZORSZÁG: Serie D - I csoport

14:30Portici 1906 - San Luca -:-

OLASZORSZÁG: Coppa Italia Serie C

19:00Padova - Lucchese -:-
20:30Catania - Rimini -:-

OLASZORSZÁG: Coppa Italia Serie D

14:30Varesina - Follonica Gavorrano -:- [ 1.91 | 3.40 | 3.40 ]
17:00Imolese - Trapani -:- [ 5.75 | 4.00 | 1.44 ]

OMÁN: Sultan Cup

14:25Bahla - Dhofar -:- [ 4.20 | 3.10 | 1.80 ]

ÖRMÉNYORSZÁG: Premier League

12:00Van - Ararat -:-
12:00West Armenia - Ararat-Armenia -:-

PORTUGÁLIA: Liga Portugal 2

21:15Leixões - Nacional -:- [ 2.75 | 3.20 | 2.38 ]

PORTUGÁLIA: Campeonato de Portugal - C csoport

20:00Fontinhas - Sertanense -:-

ROMÁNIA: Liga 1

17:30Universitatea Cluj - Farul Constanta -:- [ 2.40 | 2.88 | 3.10 ]
20:00Rapid Bukarest - UTA Arad -:- [ 1.53 | 3.80 | 5.75 ]

SIERRA LEONE: Premier League

17:15Diamond Stars - Old Edwardians -:-

SKÓCIA: Premiership

20:45Aberdeen - St. Johnstone -:- [ 1.67 | 3.50 | 5.75 ]
20:45Celtic - Dundee FC -:- [ 1.18 | 7.50 | 13.00 ]
20:45Hearts - Hibernian -:- [ 1.91 | 3.60 | 4.00 ]
20:45Kilmarnock - Glasgow Rangers -:- [ 8.00 | 4.33 | 1.44 ]
21:00Livingston - Motherwell -:- [ 3.20 | 3.30 | 2.30 ]

SKÓCIA: Highland League

21:00ElhalasztvaBrora Rangers - Nairn County -:-
21:00Buckie Thistle - Lossiemouth -:-
21:00Forres Mechanics - Huntly -:-
21:00ElhalasztvaTurriff Utd - Lossiemouth -:-
21:00Wick Academy - Brora Rangers -:-

SKÓCIA: Lowland League

20:45Celtic B - Civil Service Strollers -:-

SPANYOLORSZÁG: Tercera RFEF - 6. csoport

18:00Roda - Gandia -:-

SPANYOLORSZÁG: Tercera RFEF - 10. csoport

17:00Atletico Espeleno - Conil -:-

SVÁJC: Challenge League

18:30Bellinzona - Vaduz 0:0

SVÁJC: Promotion League

20:00Zürich II - Bruhl SG -:-

SVÁJC: Svájci Kupa

20:15Delemont - Servette -:- [ 12.00 | 7.50 | 1.20 ]
20:30Basel - Lugano -:- [ 2.10 | 3.50 | 3.50 ]
20:30Zürich - Winterthur -:- [ 1.67 | 3.80 | 5.25 ]

SZAÚD-ARÁBIA: 1. osztály

14:00Al Najma - Al Jandal -:-
14:15Ohod - Al Batin -:-
16:20Hajer - Al Orubah -:-

SZLOVÁKIA: Szlovák Kupa

14:30Lipany - Skalica -:-
17:30Dunajska Streda - Ruzomberok -:-
17:30Slovan Bratislava - Zilina -:-

SZOMÁLIA: National league

13:30Heegan - Elman -:-

TANZÁNIA: Ligi Kuu Bara

12:00Ihefu - Mashujaa -:-
12:00Tanzania Prisons - Tabora United -:-
14:00Geita Gold - Kagera Sugar -:-
14:00Singida Fountain Gate - Azam -:-

THAIFÖLD: Thai FA Kupa

44'Udon United - Surin City 1:0
11:00Samut Sakhon City - Chiangmai Utd -:-
12:00Phitsanulok Unity - Kanchanaburi -:-
12:00Prachuap - Lamphun Warrior -:-
12:00Sukhothai - Kabin United -:-
13:00Bangkok FC - Buriram -:-
13:00Chonburi - Nakhon Pathom -:-
13:00Songkhla - Bangkok Utd -:-

TÖRÖKORSZÁG: Török Kupa

15:30Trabzonspor - Basaksehir -:- [ 1.80 | 3.50 | 4.00 ]
18:45Besiktas - Konyaspor -:- [ 1.50 | 4.00 | 5.50 ]

UGANDA: Premier League

14:00ElhalasztvaBUL - Villa -:-
17:00NEC FC - Kampala City -:-

VIETNÁM: V.League 1

12:00Binh Duong - Hong Linh Ha Tinh -:-
12:00Nam Dinh - Hanoi FC -:-
13:15Ho Chi Minh - Binh Dinh -:-

VILÁG: Barátságos válogatott-mérkőzés

10:00Spanyolország U16 - Japán U16 -:-
13:00Grúzia U19 - Izrael U19 -:-
14:00Ciprus U16 - Norvégia U16 -:-
14:00Skócia U16 - Románia U16 -:-
15:30Dánia U16 - Franciaország U16 -:-

VILÁG: Barátságos mérkőzés

10:30Szmorgon (Blr) - Molodecsno (Blr) -:-
11:00Szlavija Mozir (Blr) - Szoligorszk (Blr) -:-
12:00Gomel (Blr) - Arszenál Dzsarzsinszk (Blr) -:-
16:00Strömsgodset (Nor) - Lillestrøm (Nor) -:-
18:00Cesky Tesin (Cze) - Bohumin (Cze) -:-
18:00Lyn (Nor) - Kjelsås (Nor) -:-
18:00Sogndal (Nor) - Florø (Nor) -:-
19:00Notodden (Nor) - Eik-Tonsberg (Nor) -:-

VILÁG: Barátságos válogatott-mérkőzés - női

23:00Chile N - Jamaika N 1:0
10:00TörölveLettország U19 N - Észtország U19 N -:-
10:10Dánia U16 N - Norvégia U16 N -:-
11:00Spanyolország U20 N - Mexikó U20 N -:-
12:00Észak-Írország U19 N - Görögország U19 N -:-
12:00Grúzia N - Észak-Macedónia N -:-
13:30Románia N - Törökország N -:-
16:30Dánia N - Ausztria N -:-
18:00Kolumbia U20 N - USA U20 N -:-
19:30First Wien N - Ausztria U17 N -:-
21:00Argentína U17 N - Paraguay U17 N -:-
21:00Bolívia N - Peru N -:-

VILÁG: Barátságos mérkőzés - női

23:00Deportivo Cali N (Col) - Gotham N (Usa) 0:1
02:00America de Cali N (Col) - Racing Louisville N (Usa) 0:2

FRISSÍTÉS

Foci | Jégkorong | Tenisz | Kosárlabda | Kézilabda | Röplabda | Baseball | Am.futball | Rögbi | További sportok »

A lap tetejére

Az m.eredmenyek.com élő eredményeket szolgáltat - foci livescore - mobiltelefonra. Ez a mobil verzió technikai okokból más paraméterekkel rendelkezik, mint az Eredmenyek.com weboldal.